BOJÍTE SE JÍT KE SVÁTÉ ZPOVĚDI..?

Znáte ten zvláštní pocit v žaludku, kdy se blíží velký církevní svátek, a kdy vám svědomí říká, že by bylo dobré jít zase ke zpovědi? Myslím, že tento pocit zakouší většina katolického obyvatelstva a rozhodně v tom tedy nejste sami. Já sám si vzpomínám, že mě podobné strachy a obavy traké pronásledovaly a to až do doby, kdy jsem začal studovat a měl jsem tedy možnost hlouběji vstoupit do tajemství a velikosti této svátosti. A ve změně mého postoje k této svátosti mi svými poznámkami a připomínkami pomohli i kněží, před kterými jsem měl odvahu se Bohu ze svých hříchů vyznávat. Rád se s vámi o to podělím.

Hodně mi pomohlo uvědomění si, že se vlastně nejedná o zpověď, jak jsme zvyklí tuto svátost nazývat, protože tento termín sám o sobě už evokuje, že se jedná o zbavení se něčeho, o to odložit cosi nepříjemného. Ale došlo mi, že v případě správného prožívání této svátosti bychom měli mluvit o SMÍŘENÍ, protože se opravdu o smíření jedná. Termín "smíření" totiž mluví o narovnání nějakého vztahu. A víra přece vztahem je.

Blíží se nám Slavnost Těla a Krve Páně (7.6.), Slavnost Nejsvětějšího Srdce Jěžíšova (15.6.), a Slavnost Narození svatého Jana Křtitele(24.6.)a s ní i zvyk, a u někoho asi i předsevzetí, k této svátosti přistoupit. Přeji tedy všem, kteří budou sbírat odvahu, aby nakonec prožili skutečnou SLAVNOST SMÍŘENÍ. A aby se též povedlo změnit vnímání této svátosti.

Možná někomu pomůže pár textů, které najdete na internetu kliknutím sem, které o této svátosti hovoří.Hovoří se zde o svátosti smíření a biřmování. Najdete zde spoutu otázek na které jste se chtěli zeptat a báli jste se nebo jste se styděli.( nebo se "o tom" nemluví, dělávali to tak naši rodiče či prarodiče a tak to má být. Ale proč to už nám nikdo neřekl)

Na internetových stránkách www.vira.cz najdete různá témata. V sekci otázky a odpovědi jsou různé otázky, které zajímají širokou veřejnost. Můžete se zeptat i vy a jistě Vám rádi zašlou odpověď na Vaši otázku.